Соопштенија

СДСМ треба да ги бара во своите редови членовите на рекетарско-политичко-судско-медиумски октопод

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на интервјуто на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ СДСМ треба да ги бара во своите редови членовите на рекетарско-политичко-судско-медиумски октопод кој е актуелен деновиве. Ликовите од овие рекетарски приказни за кои објавуваа медиумите се тука меѓу нив и само треба да ги препознаат. За […]

Прочитај повеќе

На земјоделците им е преку глава од лагите на СДСМ

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на изјавата на Цветан Трипуновски СДСМ за сите мерки ги излажа граѓаните. Младите земјоделци апликанти за мерката „Млад земјоделец“ која платежната агенција ја објави уште во октомври 2018 година се уште чекаат одговор. Министерот Димковски и директорот на платежната Бабовски треба да одговорат има […]

Прочитај повеќе

СДСМ да одговори зошто Заев ја штити Катица Јанева и дали Кики и Фрики се високи претставници на партијата

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ СДСМ наместо да испраќа паушални соопштенија каде што ништо не кажува, време е да одговори зошто нивниот аболициран шеф Зоран Заев ја штити Катица Јанева? Кои се Кики и Фрики во рекетарската приказна и дали се високи претставници на СДСМ? Заев е главниот промотор и заштитник на […]

Прочитај повеќе

Правда и правна држава нема се додека разни Кики, Фрики и специјални обвинителки се недопирливи и заштитени од Заев

Соопштение до јавноста Правда и правна држава нема се додека се штитат партиските функционери блиски до Заев. Се додека разни „Кики, Фрики и специјални обвинителки” се недопирливи за истрагата и заштитени од Заев, Македонија ќе тоне во криминал, корупција и рекет. Се додека законите не важат за  градоначалници што киднапираат и малтретираат или генерални секретари […]

Прочитај повеќе

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја оствари првата официјална средба со новата американската амбасадорка Кејт Мери Брнс

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ја оствари првата официјална средба со новата американската амбасадорка Кејт Мери Брнс. Мицкоски и посака добредојде на Амбасадорката и изрази надеж дека соработката во текот на нејзиниот мандат ќе биде во насока на подобрување ба стратешките односи помеѓу Република Македонија и САД. Мицкоски нагласи дека за ВМРО-ДПМНЕ […]

Прочитај повеќе

Костадинов и Заев ќе може да говорат за правда и реформи само кога ќе седнат на обвинителна клупа

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов Костадин Костадинов наместо да држи бледи прес конференции нека одговори што има договарано на средбите со Боки 13? Дали има разговарано за рекет и колкав бил рекетот изнудуван од бизнисмени? До вчера Костадин Костадинов исто како и неговиот шеф Зоран Заев му даваа кредибилитет […]

Прочитај повеќе

Власта предводена од СДСМ нема абер од почитување на закони

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на изјавата на Наум Стоилковски СДСМ продолжува без срам упорно да ја потценува интелигенцијата на граѓаните. Нормите за градење се јасни кога станува збор за вакви дивоградби каква што е на Усеини која што власта ја толерира. Градоначалникот на Охрид наместо да постапува […]

Прочитај повеќе

Петре Шилегов се посипува со пепел и го раскинува договорот со германската компанија Шолц која градот сам ја одбра да раководи со депонијата Дрисла

Соопштение до јавности Петре Шилегов се посипува со пепел и го раскинува договорот со германската компанија Шолц која градот сам ја одбра да раководи со депонијата Дрисла. Скопјани не знаат кога да му веруваат на неработникот Шилегов, кога ја убедуваше јавноста дека Шолц се вистинскиот избор за стопанисување со Дрисла или сега кога го раскинува […]

Прочитај повеќе

Аферата со рекет на бизнисмени е уште еден приказ како аболицираниот криминалец Зоран Заев ја практикува власта во државата

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ Зоран Заев и СДСМ се заштитници и промотори на криминалот и корупцијата  во Република Македонија. Последната афера со рекет на бизнисмени е уште еден приказ како аболицираниот криминалец Зоран Заев ја практикува власта во државата. Постојат сериозни сомнежи и индиции дека токму Зоран Заев е врвот на […]

Прочитај повеќе

Јавноста мора да знае кои се Кики и Фрики од рекетарската приказна и дали овие лица се високи претставници во СДСМ

Соопштение до јавноста Во Република Македонија владее рекетарска, корумпирана и криминална влада. Со СДСМ и Заев секој бизнисмен или обичен граѓанин е жртва или може да стане жртва. Јавноста мора да знае кои се Кики и Фрики од рекетарската приказна објавена во медиумите и дали овие лица се високи претставници во СДСМ како што се […]

Прочитај повеќе

Најгоре