Говори

Мицкоски: Имам принципи, верувам во правдата, сакам промени, а победата доаѓа!

Интегрален текст од говор на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добар ден народе на Македонија и добре ни дојдовте, Добар ден победничко, големо, безвременско ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Унијата на Млади сили, Унијата на Жени, Ветераните на ВМРО-ДПМНЕ, голем поздрав до секогаш верните општински комитети на ВМРО-ДПМНЕ, Добар ден и добре […]

Прочитај повеќе

Од 13 април доаѓа редот кога правото и правдината ќе ја победат неправдата и криминалот на СДСМ и Зоран Заев

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, На сите присутни овде ви благодарам на присуството и ви благодарам што сте дел од теренските активности кои што ги предводи победничката коалицијата, Коалицијата „За обнова на Македонија“. Коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ заедно со народот и политичките партии кои што се дел од оваа […]

Прочитај повеќе

Ние не размислуваме од денес за утре, ние ја гледаме и ја проектираме иднината на Македонија како ќе изгледа за 30 години

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Добар ден за Кочани, Добар ден за присутните овдека денеска, ви благодарам што ете одвоите дел од вашето време да ја подржите акцијата „Разговори за Обнова Македонија“. Преку овие разговори сакаме практично да се видиме очи во очи, лице во лице, гради во гради […]

Прочитај повеќе

Мисајловски:Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ се душата и срцето на организацијата

Интегрален текст од говор на Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Добар ден, После вакви говори, јас нема да го читам мојот говор, нека остане запаметено ова што го кажаа овие прекрасни дами. Јас на почетокот сакам сите поготово мажите да станеме и да им кажеме на овие прекрасни убавици – Благодарам, благодарам за се […]

Прочитај повеќе

Мицкоски со повик до граѓаните: Ајде сите заедно да ја ослободиме Македонија од оваа криминална влада и на 12 април да ја започнема Обновата за Македонија

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Денеска сме во Општина Центар, во Скопје, разговараме со центарци за денешното секојдневие во Македонија, за проблемите коишто се дел од нашиот живот. Доколку има и убави работи, сакам истите тие убави работи да ги дознаеме, нормално се разбира доколку има такви, а доколку нема […]

Прочитај повеќе

Мицкоски:Ќе побарам од вас, ЕПП како најсилно политичко семејство, да биде носителот на Македонија на патот кон членството во ЕУ

Интегрален текст од говор на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитуван Претседател, Почитувани  Делегати, Почитувани  пријатели од семејството на ЕПП, Задоволство ми е да се обратам на овој историски Конгрес, кој треба да има за цел да го постави стратешкиот патоказ на нашето политичко семејство во наредните години. Живееме во период кога нашите политички противници […]

Прочитај повеќе

Во Македонија владее апатија која е резултат на власта на СДСМ и Заев. Доста е од порази, нема да дозволиме да не повлечат во провалијата во која тонат

Интегрален текст од обраќање на Јован Јаулески, Претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ Почитуван Претседател на ВМРО-ДПМНЕ проф. Д-р Христијан Мицкоски Почитуван Генерален секретар Игор Јанушев, Почитувани членови на Извршниот и Централниот Комитет Почитувани пратеници, почитувани  членови на Унија на Млади Сили на ВМРО- ДПМНЕ. Во моментов чувствувам среќа, но и горчина, гнев, тага и разочараност. […]

Прочитај повеќе

СДСМ на државата и донесоа само порази. На 12 април изборот е Зоран Заев или Македонија, а народот ќе ја избере Македонија

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добар ден ВМРО-ДПМНЕ, Добар ден за најсилната авангарда, Добар ден за еден од главните мотори и двигатели на сите битки и победи на ВМРО-ДПМНЕ, – Унијата на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани членови на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Почитувани пратеници, почитувани градоначалници, советници. Почитувани членови […]

Прочитај повеќе

Заев и СДСМ три години водат политика со многу криминал, корупција и понижување, животот кој го ветија е најголемата историска лага

Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Денеска сме овде во Охрид како дел од агендата наречена „Разговори за обнова на Македонија“, средби со граѓани, она  кое што го почнавме практично таму некаде крајот на септември месец денеска го продолжуваме овдека во Охрид. Продолжуваме и во неделите кои што следат се […]

Прочитај повеќе

Заев и СДСМ донесоа само срам, понижување и омаловажување, на 12-ти април граѓаните ќе изберат иднина која што ќе значи Обнова на Македонија

 Интегрален текст од обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Добровечер на сите присутни кои што вечерва се овде со нас, кои што се денеска дел од нашиот караван наречен Обнова на Македонија, Веќе третиот месец поминува откако ја минуваме Македонија, поминавме неколку илјадници километри, поминавме стотици села, поминавме 10тици градови ширум Македонија, разговараме со […]

Прочитај повеќе

Страна 1 од 4
Најгоре