Изјава

Марин продолжува да дава решенија за градба на згради и покрај тоа што Уставниот суд ја прифати иницијативата на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ

Интегрален текст од изјава за медиуми на Пане Антовски, координатор на советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Аеродром Почитувани граѓани на Општина Аеродром, Ова е локацијата за којашто Златко Марин, градоначалникот на Општина Аеродром издава решенија за градби на згради и покрај тоа што на 13ти Март 2019 година Уставниот суд донесе Решение […]

Прочитај повеќе

Неделувањето на сите органи во насока на сузбивање на криминалот е само знак дека Заев стои зад рекет системот

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Мотивите на Костадин Костадинов за заташкување на истрагата за „Рекет“ се јасни. Се работи за страв јавноста да не дознае дали во телефонот на Боки Тредичи имало фотографии и видео материјал со компромитирачка содржина за него. Но вистинската паника за размотување […]

Прочитај повеќе

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ Аеродром ја напушти седницата и нема да учествува во работа се додека власта и Заев спроведуваат политички прогон врз политички противници

Интегрален текст од изјава за медиуми на Пане Антовски, координатор на советничка група на ВМРО-ДПМНЕ во Советот на Општина Аеродром Почитувани, Како координатор на советничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата изјавувам дека ние денеска ќе ја напуштиме седницата на Советот и нема да учествуваме во работата на советот се додека власта спроведува политички прогони кон […]

Прочитај повеќе

Стоилковски до Костадинов: Дојди пред камери и кажи им на граѓаните дали во телефонот на Боки 13 има твои фотографии и тонски записи?

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Можеби онаа реченица на Крими Заев, „изгубен во времето, ќе талкам по семето“, најдобро ја опишува состојбата во која што се наоѓа Костадин Костадинов. Човекот здушно го брани криминалот на Зоран Заев, како да се работи за сопствен интерес. Очигледно е […]

Прочитај повеќе

Дали стравот кај Костадинов е дознавањето за неговиот неморален карактер?

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Мотивот на Заев за заштита на криминалот од „Рекет“ го знаеме. Сомнежите се дека тој и неговите структури се силно вплеткани во оваа криминална – октопод мрежа која што тој сака да ја заштити. Но постои и дополнителен мотив, по се изгледа […]

Прочитај повеќе

Стојаноски: Царовска и Наумоски молчат за ветената градинка во Волково

Интегрален текст од изјава за медиуми на Бојан Стојаноски Почитувани Неработењето и негрижата се основна карактеристика на владеењето на СДСМ, како на локално така и на централно ниво. Родителите мака мачат да си ги запишат во градинка своите деца, а градоначалникот на општина Ѓорче Петров и ресорната министерка за труд и социјална политика, Мила Царовска […]

Прочитај повеќе

Дали Костадинов кажува лаги поради тоа што се плаши од содржините најдени во телефонот на осомничен во Рекет со неморална и срамна содржина?

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, СДСМ и до гуша заглавениот во криминал Зоран Заев се во паника и демонстрираат нервоза. Заради тоа што живи се фатени во случајот „Рекет“, наместо да побараат одговорност тие водат борба за заштита на криминалот. Затоа се и тие панични прес […]

Прочитај повеќе

Трипуновски:Земјоделците две ипол години го фрлаат родот на буниште, а Заев и Димковски велат дека земјоделието бележи позитивни резултати

Интегрален текст од изјава за медиуми на Цветан Трипуновски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Земјоделците две ипол години го фрлаат родот на буниште, сечат неколкугодишни овошни насади, а Зоран Заев и Трајан Димковски велат дека  земјоделието бележи позитивни резултати. Очигледно е дека блескаме драги земјоделци, ама вие тоа не го гледате. Откупната цена […]

Прочитај повеќе

Државната мафија ја напаѓа јавноста, а Русковска и Јовески не смеат да мрднат без знак на Јанева

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Истрагата за „Рекет“ е компромитирана. Цел месец мина од првото апсење и приведувањето на Боки Тредичи и Кичеец, а Обвинителството наместо да работи на докажување на делата на нарачателите и на помагачите, работи на обезбедување алиби и ослободување на Зоран Заев […]

Прочитај повеќе

Трипуновски: Атанасов мора да си поднесе оставка заради неодговорното однесување и нестручно управување со институциите

Интегрален текст од изјава за медиуми на Цветан Трипуновски – член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Се наоѓаме пред дувлото на криминалниот октопод – централниот штаб на СДСМ, партија каде претседател на комисијата за земјоделие е Зоран Атанасов, човекот кој е пулен на Заев. Истиот оној човек кој две недели криеше од македонската јавност дека […]

Прочитај повеќе

Страна 1 од 10
Најгоре