Јанушев: Заев со фалсификат го почна и со фалсификат го завршува мандатот

Вчера се случи најбруталниот фалсификат од сите фалсификати на Владата на Заев.

Со фалсификат го почнаа и со фалсификат го завршуваат мандатот.

Со самото тоа што шверцерски, криминално-рекетарската банда на власт пред полноќ гласаше за потребата од закон за јавно обвинителство без да има закон изгласан од владата, туку само со потпис од владата, покажува дека Заев бега од одговорност. Ова го нема ниту во афричките земји.

Слободно може да се каже дека на Заев му “гори под нозе” штом со фалсификат се бори за амнестија.

Со овој потег, Заев од хибриден режим не однесе во авторитарен. Се ќе направи деспотот за да не одговара и избега од законот.

Но, од судот на народот нема бегање. И затоа ги очекува жесток пораз на изборите на 12 април, напиша на Фејсбук генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев.

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....