Стопанствениците со поддршка на новиот пакет мерки на ВМРО-ДПМНЕ

Факти кои го одбележаа денот:

1.Мерките на ВМРО-ДПМНЕ наидуваат на одобрување од страна на стопанствениците.

2.Поткуп, рекет и злоупотреба на Уставот и меѓународните норми, Зоран Заев се плаши од реформирано и професионално обвинителство за да не одговара.

3.СДСМ ги заборави младите, нема проекти, нема вработувања, Оливер Спасовски од Тетово го потврди неработењето на власта.

4.СДСМ ги крши уставот и законите, Рената Дескоска незаконски номинирана за претставник во Венецијанската комисија.

5.Тендер без Заев не поминува, 60 тендери од власта и над 2 милиони евра за фирмата „ЕКО КЛУБ“ во една година.

6.СДСМ не води грижа за здравјето на граѓаните, блиски соработници на Заев на клучни позиции во Дрисла.

7.Здравството во колапс, Венко Филипче заспа, Македонија на 90 место во светот, последна во регионот за одговор на епидемија.

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....