ВМРО-ДПМНЕ со пакет мерки за бизнисот и граѓаните, повеќе за секого

Факти кои го одбележаа денот:

1.ВМРО-ДПМНЕ со пакет мерки за бизнисот и граѓаните, повеќе за секого

2.Тендер не поминува без дозвола од Заев, Фирмата  ЕКО КЛУБ од Битола од Владата на Заев добила над 60 тендери.

3.Безбедноста на најниско ниво, институциите затајуваат, затвореник од Албанија преку кровот се обидел да избега од затворот Идризово.

4.Граѓаните од Арачиново со порака до Заев : Зборувате за милиони а ние немаме вода и канализација

5.СДСМ не води грижа за младите во државата, Македонија според „Еконимист”  на 8 место во светот како земја со најголема миграција кај младите.

6.СДСМ шири говор на омраза, ударното перо на СДСМ, Бранко Тричковски го пишува тоа што Зоран Заев го мисли и му го диктира.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....