Обвинителството молчи за криминалите на Заев, додека тој со контроверзен бизнисмен од Либија договара црни зделки во здравство

Факти на денот:

  1. Криминалот на Заев се интернационализира, со контроверзен бизнисмен од Либија договарал црни зделки во здравството
  2.  Дескоска го потврди непотизмот во Комисијата за правосуден испит
  3. Обвинителството молчи за криминалите на Зоран Заев
  4. Шилегов е газда на Дрисла, а парите на скопјани завршуваат во компании блиски на Вице Заев.
  5. СДСМ со евтин политички маркетинг ги лаже пензионерите, премолчувајќи го фактот дека претходно им ги скрати пензиите
  6. СДСМ со стари ветувања во нова кампања да ги прелаже граѓаните за бришење на долговите за струја
  7. После една година од ветувањето на Заев за Клинички во Ѓорче Петров на локацијата стои само ледина и плацот на градоначалникот

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски: Владата одби да разговара за нашиот предлог за субвенција од 50% за трошоци на бруто плата, односно до 27 илјади денари по вработен, не е време за политика туку спасување на економијата

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Оваа вонредна...

Ја повикуваме Шекеринска јавно да ги објави исплатите од државниот трезор што се на име на министерство за одбрана и таму ќе видиме 1.4 милиони денари за патувања и ручеци за само 4 дена

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Радмила Шекеринска Шекеринска освен тоа што во...

Советничка група на ВМРО ДПМНЕ:И профитерството на Петре се претера, скопјани му даваат повеќе од 100 евра само Шилегов да засука ракави и почне да работи

Соопштение до јавноста Почитувани, Најновата кампања на градоначалникот Шилегов е насловена „пратете фотографија од...

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....