Мицкоски: Ќе создадеме услови што повеќе млади луѓе да си ги задржиме во нашата земја

Ќе обезбедиме економски развој и создавање на услови што повеќе млади луѓе да си ги задржиме во нашата земја, во нашите градови. Програмата која ќе ја понудиме ќе содржи одговори за потребите и она што и треба на Македонија, порача денеска од Радовиш претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, којшто беше во посета на радовишката компанија Алфа Инжинеринг.

-Денес сум во Радовиш и бев во компанијата Алфа Инжињеринг, компанија која постои над 20 години и вработува 50 тина луѓе. Разговаравме за бизнис климата, за она што му е потребно на бизнисот, за проблемите со кој се соочуваат и за решенијата кој ќе бидат дел од нашата програма. Тие треба да обезбедат економски развој и создавање на услови што повеќе млади луѓе да си ги задржиме во нашата земја, во нашите градови. Со вакви параметри каде секоја недела Македонија е наславен рекордер по одлив на мозоци, по криминал и корупција, по загаден воздух, по ниски плати не правиме ништо. Затоа се потребни промени и обнова. Програмата која ќе ја понудиме ќе содржи одговори за потребите и она што и треба на Македонија. Со таа програма ќе се обврземе за промени, за резултати и за обнова, објави на Фејсбук претседателот Мицкоски.

 

 

Поврзани вести

Мицкоски: Владата одби да разговара за нашиот предлог за субвенција од 50% за трошоци на бруто плата, односно до 27 илјади денари по вработен, не е време за политика туку спасување на економијата

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Оваа вонредна...

Ја повикуваме Шекеринска јавно да ги објави исплатите од државниот трезор што се на име на министерство за одбрана и таму ќе видиме 1.4 милиони денари за патувања и ручеци за само 4 дена

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Радмила Шекеринска Шекеринска освен тоа што во...

Советничка група на ВМРО ДПМНЕ:И профитерството на Петре се претера, скопјани му даваат повеќе од 100 евра само Шилегов да засука ракави и почне да работи

Соопштение до јавноста Почитувани, Најновата кампања на градоначалникот Шилегов е насловена „пратете фотографија од...

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....