СДСМ на власт во период од три години не сработи ништо за доброто на граѓаните

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ на власт во период од три години не сработи ништо за доброто на граѓаните. Не спроведоа една мерка со која ќе дадат поддршка да граѓаните се чувствуваат безбедно во државата.

Единствено нешто што успеа да направи оваа криминална влада на чело со Заев и неговите послушници е што благодарение на нивните лоши политики  во 2019 година се иселија над 10.000 млади лица во државата.

Младинската невработеност е највисока во Европа, додека долгорочната невработеност кај младите луѓе изнесува преку 80% во одредени региони од државата.

Нема нови инвестиции, нема отворени нови работни места, но затоа  има уништен образовен, спортски и културен систем во државата од страна на оваа влада.

СДСМ се фали  дека во 2019 со Програмата за самовработување се формирани 1320 компании, но дали во СДСМ се запознаени колку микро компании се затворени и избришани од Централниот регистар?

Граѓаните добро знаат дека СДСМ спроведува лоши и лажни политики.

На 12 Април граѓаните ќе стават крај на овие политики на СДСМ.

На 12 Април следува одговорност.

На 12 Април следува обновата на Македонија.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...