За СДСМ, Спасовски и Петровска е нормално човек којшто е обвинет дека шверцал мигранти да биде советник на директорот на БЈБ

Соопштение до јавноста 

Криминалци сакаат да бидат советувани од криминалци за поефикасно да можат да го заобиколуваат законот.

Само вака може да се толкува одлуката лице осомничено за тежок криминал да биде именувано за советник на Директорот на полицијата.

Во која било европска земја  ваквиот кадар кој ја посрамотил униформата и застанал на страна на криминалот, би бил отстранет од службата и би им се придружил зад решетки на неговите пријатели од подземјето. Само во Македонија каде Заев и Спасовски ги наметнаа своите извртени вредности, полициски службеник откриен дека се занимава со криминал, добива унапредување.

СДСМ, Оливер Спасовски и Славјанка Петровска молчат за скандалозното решение за советник во Бирото за јавна безбедност.

За нив очигледно е нормално човек кој што е обвинет дека шверцал мигранти да биде советник на директорот на БЈБ. Тоа само покажува каква е кадровската политика на СДСМ.

Да потсетиме Љупчо Трајковски поранешен началник на штипската полиција беше фатен во криумчарење на мигранти и наместо да биде казнет сега е унапреден на позиција во БЈБ како советник.

Веќе не е ни чудо зошто цвета криминалот во Македонија, кога човек кој што е осомничен за криминал е главен советник на директорот за БЈБ.

Заев, СДСМ се виновни за поразите, измамите и криминалите. На 12 април следува одговорност. Заев никогаш повеќе.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...