СДСМ е во тесна спрега со судството, погазувајќи го правниот поредок и владеењето на правото

Со СДСМ и Зоран Заев целиот систем е ставен во функција на криминално рекетарската банда на власт.

Со СДСМ  и Зоран Заев мафијата си доби своја држава, а со судската опомена на тепачот Курту Дудуш државата доби заштитник на насилниците.

Врв на хипокризија е кога на СДСМ не му смета Курто Дудуш кога тепа граѓани во канцеларија, а им смета Цветан Трипуновски кој врши рутинска проверка.

Лицемерно е да се пишуваат соопштенија и да се даваат изјави затоа што Цветан Трипуновски фатил функционер на СДСМ со нозе на биро за време на работно време, а да не се реагира кога градоначалникот на Демир Хисар се заканува на вработени пред малолетни деца.

СДСМ е во тесна спрега со судството, погазувајќи го правниот поредок и владеењето на правото во Република Македонија.

СДСМ не го осуди криминалот, корупцијата и рекетот, но се исплаши од Трипуновски кој си ја врши работата и е заштитник на земјоделците.

СДСМ е со мафијата, ВМРО-ДПМНЕ е со народот и така и ќе остане.

Со СДСМ граѓаните на Република Македонија се во заден план и граѓаните тоа го знаат.

Криминално мафијашката банда е во паника, страв и очај од претстојниот изборен пораз. Граѓаните повеќе не му веруваат на СДСМ и Заев.

Заев, СДСМ се виновни за поразите, измамите и криминалите. На 12 април следува одговорност. Заев никогаш повеќе.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...