Николоски: На Заев никогаш нема да му ја простам промената на името, тоа предавство ќе му тежи цел живот

-Лично на Зоран Заев никогаш не би  му простил и нема да му простам за промената на името, вели  Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на вчерашното гостување на битолската телевизија „Тера ТВ“.

Тој исто така истакна дека ќе имаме повеќе адути на престојните избори, како што се постојаните проблеми на граѓаните, затоа што мора да ги опфатиме реалните теми, луѓето мора да живеат подобро, но има некои работи коишто остануваат за цел живот , и за генерации и таа дамка Заев ќе ја носи цел живот и тоа предавство ќе му стои со генерации, вели Николоски.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...