Мицкоски: Спасовски е првиот кој направи коалиција со криминалот, и министерот кој наместо со закон се занимаваше со гребен автомобил од мачки

Интервју за „Економски магазин“ имаше Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што посочи дека Оливер Спасовски во време на своето министерување само успеа да направи коалиција со криминалот и подземјето. А, на кој единствена задача беше да се занимава со гребен автомобил од мачки.

„Ако навистина беше потреба промена на систематизација немаше со себе Оливер Спасовски да си земе 25 возила кои што припаѓаат на граѓаните. Човекот кој што најголемо достигнување му беше да покаже во јавноста автомобилот изгребан од мачки. Каде што во државата цути криминалот, човекот кој што прв направи коалиција со криминалот зборува за возилата, зборува за безбедноста“, истакна Мицкоски.

Мицкоски додаде дека за сите неправилности и неправди на Спасовски сведочат луѓето кои што работат во МВР.

 

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...