Факти на денот:Нови случаи на непотизам, претседателот на советот на општина Штип, Јане Миланов го вработи целото семејство во администрација

Соопштение до јавноста

Факти кои го одбележаа денот:

1.Нови случаи на непотизам, претседателот на советот на општина Штип, Јане Миланов го вработи целото семејство во администрација.

2.Возилата во МВР се користеле несоодветно, послушниците на Спасовски ги злоупотребувале своите надлежности, се користеле за лични цели на поединци.

3.Криминалците во СДСМ и во МВР се во паника затоа што нивното „златно доба“ заврши.

4.Власта молчи за „Рекет 3“ три месеци пред избори, а главни ликови во него се Венко Филипче и Зоран Заев.

5.Поминаа три години, а власта се уште е целосна спротивност од она за што ќе се бореше, нови над 3.000 општински административци кои граѓаните ќе ги чинат над 8 милиони денари годишно, од комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ.

6.Припадниците на Армијата оставени без греење.

7.Опструкциите на власта не престануваат: Дури и по една недела на Цветан Трипуновски во земјоделие не му даваат канцеларија, додека Кабинетите на Невенка Стаменковска- Стојковска во Министерството за информатичко општество и администрација, Рашела Мизрахи во Министерството за труд и социјална политика, како и Гордана Димитриеска- Кочоска во Министерството за финансии имаат проблеми со екипирање на тимот поради забраната и блокадата што им се прави за преземање на вработени.

8.Македонија во топ 10: Скопје утрово БЛЕСНА на светската мапа на најзагадени градови во светот!

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...