Димитриеска Кочоска: Посакувам повесели лица и позадоволни граѓани, економија која е напредна и побогата

Дополнителната Министерка за финансии на Република Македонија Гордана Димитриеска Кочоска, денеска присуствуваше на бадниковата литија во Тетово од каде повика да се почитуваат заедничките вредности,посакува да има позадоволни граѓани и економија која е напредна и побогата.

Таа во својата објава на социјалните мрежи напиша:

„Во овие празнични мигови кога се празнува рожденството Христово посакувам добро здравје, среќа и хармонија на секое едно семејство. Нашата традиција е тоа што не одржало низ вековите, вербата во Бога ни помогнала во најтешките мигови. Верувам дека Македонија има сила за промени, за правда и принципи, кои ќе донесат обнова и напредок. Да ги почитуваме заедничките вредности, и да работиме за подобар и посреќен живот.

Посакувам повесели лица е и позадовочни граѓани, економија која е напредна и побогата. Заеднички да ја изградиме и да се избориме за нашата иднина. Нека е Бог со нас.“, вели Димитриеска Кочоска.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...