ДОСТА Е од Зоран Заев и неговата криминогена банда

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Зоран Заев, никогаш повеќе!

Три години македонските граѓани ја живеат суровата реалност олицетворена во владеењето на Зоран Заев.

На криминалците им е местото зад решетки, а не во Влада или во Собрание.

Граѓаните на 12-ти април на Заев ќе му порачат ДОСТА Е неговата криминално рекетарската банда да ги полни џебовите со народни пари преку криминални тендери и грантови.

ДОСТА Е од лажни ветувања кои не се спроведоа.

ДОСТА Е од неконтролирано задолжување кое енормно го зголеми долгот на државата.

ДОСТА Е од продавање на националните интереси.

ДОСТА Е  од криминалот кој што царува по улиците.

ДОСТА Е од Зоран Заев и неговата криминогена банда.

Крајот на времето на Зоран Заев доаѓа. Доаѓа време на власт од народот и за народот. Доаѓа време за  обнова на Република Македонија. Ова зло никогаш да не се повтори.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...