СДСМ нема успешен проект во земјоделието

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ нема еден успешен проект во земјоделието. Зелена нафта нема. Нема 20.000 евра за младите земјоделци. Нема редовна исплата на субвенции.

Зелената нафта со која се фалеа, заврши со доделување на ваучери од 500 денари на 50 од 100 илјади земјоделци, пари со кои не можат да стават нафта да да отидат до бензинска, а за друго не станува збор.

Проектот млад земјоделец е целосно утнат. Ниту еден апликант не е исплатен.

Субвенциите доцнат уште од 2017 година.

Откуп нема, а кога го има цените се ниски.

За тоа дали земјоделието е во добра состојба или не, говорат искинатите патики на земјоделците и родот на буништата.

Доколку блескавме немаше да се сечат родни дрва и да се фрлаат земјоделски производи на буниште.

Три години земјоделието оди во погрешен правец. На лошите политики им доаѓа крајот. По 12 април следува обнова на Македонија.

Поврзани вести

Мицкоски: Владата одби да разговара за нашиот предлог за субвенција од 50% за трошоци на бруто плата, односно до 27 илјади денари по вработен, не е време за политика туку спасување на економијата

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Оваа вонредна...

Ја повикуваме Шекеринска јавно да ги објави исплатите од државниот трезор што се на име на министерство за одбрана и таму ќе видиме 1.4 милиони денари за патувања и ручеци за само 4 дена

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Радмила Шекеринска Шекеринска освен тоа што во...

Советничка група на ВМРО ДПМНЕ:И профитерството на Петре се претера, скопјани му даваат повеќе од 100 евра само Шилегов да засука ракави и почне да работи

Соопштение до јавноста Почитувани, Најновата кампања на градоначалникот Шилегов е насловена „пратете фотографија од...

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....