Факти на денот – СДСМ не сака врвен професионалец да го води МВР, семејството на Шекеринска вдомено во државна администрација

Соопштение до јавнноста

1.СДСМ не сака врвен професионалец да го води МВР, се плашат да не им го разобличи целиот криминал

2.Нов бран на зараза од непотизам – Семејството на Шекеринска вдомено во државна администрација

3.СДСМ со популистички мерки се обидува да го ублажи поразот на изборите

4.Сведоштвата од „Рекет“ кажуваат дека главата на криминално рекетарскиот октопод се состанувала во домот на Боки 13

5.Шилегов не е задоволен од правдата која ја донесе СДСМ

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...