СДСМ не направи никакви валидни и суштински реформи за граѓаните

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

СДСМ за овие три години ги осиромаши граѓаните и донесе мизерија во државата. Во Македонија скоро 500.000 луѓе живеат во  сиромаштија  додека секој трет човек е на работ на егзистенцијата.

Економијата е во очајна состојба и сите економски параметри го покажуваат тоа. Инвестиции нема, нови работни места нема, само бизнисите  на Заев  со марихуана цветаат.

Младинската невработеност е највисока во Европа додека долгорочната невработеност кај младите луѓе изнесува преку 80% во одредени региони од државата.

СДСМ не направи никакви валидни и суштински реформи ниту за граѓаните ниту за младите. Секојдневно огромен број на луѓе се иселуваат од државата токму поради лошите политики на Владата на Зоран Заев.

Општеството не нуди никаква перспектива за граѓаните на оваа земја. Затоа СДСМ мора што поскоро да си замине за да почнат вистинските реформи во сите сфери на општеството. СДСМ мора да си замине за обновата да почне.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...