Мицкоски: СДСМ 18 години, од 2002 немаат изборна победа на парламентарни избори

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју за телевизија Клан рече дека предвремените парламентарни избори закажани за 12-ти април ќе се одржат и покрај тоа што Заев и СДСМ бегаат.

-Ќе има предвремени парламентарни избори. Тие бегаа од избори кога беа во опозиција, прво бараа, па молеа Бога да ги нема, два пати одлагаа, се сеќавате па дојдоа, па ги изгубија. Видете ако направите анализа СДСМ од 2002 година нема победено на парламентарни избори. Значи цели 18 години, детево стана полнолетно, сега ќе имаме генерација којашто ќе гласа и не се сеќава кога последен пат СДСМ победила на избори и тоа е добро што не се сеќава бидејќи својот глас ќе го даде за ВМРО-ДПМНЕ, затоа што гледа СДСМ што прави и што правела во минатото во времето на транзицијата, вели Мицкоски.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...