По 12-ти април Македонија ќе го врати ударот кон сите кои удираа по нејзе

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на интервјуто на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Празните и бледи соопштенија на СДСМ нема да го намалат поразот на Зоран Заев на 12-ти април.

Штетните политики на Заев, криминалите, тендерите, рекетарството нема да се сокријат со скапо платени реклами од џебот на граѓаните.

Штетата што ја направи оваа криминална власт за три години е како за триста. Одговорност за тоа ќе има на 12-ти април.

Новата влада која што ќе ја предводи ВМРО-ДПМНЕ  за граѓаните на Република Македонија ќе донесе правда, принципи, промена и обнова.

По 12-ти април Македонија ќе го врати ударот кон сите кои удираа по нејзе.

Обновата доаѓа.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...