Одговор на штетните политики на СДСМ следи на 12 Април

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на говорот на Христијан Мицкоски

Крајот на СДСМ се ближи.

Уште само 13 дена Заев е премиер и никогаш повеќе!

Конечниот крај на оваа криминална власт, значи победа на народот која што доаѓа за помалку од три ипол месеци.

СДСМ направи за три години штета како за триста години. Одговорот на оваа штета следи на 12-ти април.

Фантазијата СДСМ што ја плати со парите на граѓаните нема да ја сокрие суровата реалност во која што живееме.

Идната влада на ВМРО-ДПМНЕ по победата на 12-ти април на голема врата ќе донесе правда, принципи, промена и обнова на Република Македонија.

ВМРО-ДПМНЕ ќе служи верно на македонскиот народ. По 12-ти април Македонија ќе го враќа ударот кон сите кои удираа по Македонија.

 

 

 Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....