Зоран Заев повторно ги лаже пензионерите

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Зоран Заев

Зоран Заев повторно ги лаже пензионерите. Заев им зема 1400 денари на пензионерите, а сега ги лаже со покачување од 0.4%.

Да не беше трагично ќе беше смешно. Во услови кога трошоците на живот енормно растат, пензиите тапкаат во место.

Изјавата дека ќе има некакво покачување не пензиите, кое не е доволно ниту за еден леб е предизборен поткуп  и манипулација со граѓаните.

Пензионерите ги очекуваат своите 1400 денари кои Заев им ги зеде, а не 20 тина денари како што сака да им продаде пред избори.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...