Владата на СДСМ без никаков срам се фали дека води грижа за стечајните работници

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Поминаа повеќе од три години како СДСМ е на власт, а нема ниту една реформа и мерка  спроведена од нивна страна.

Не само што оваа влада не работи за доброто на граѓаните, туку без никаков срам се фали дека  води грижа за стечајните работници.

Граѓаните на Република Македонија добро знаат дека стечајните работници се појавија како резултат на претходните влади на СДСМ. Сега со измените од Законот за стечајци, СДСМ се обидува на некој начин да се амнестираат од нивните претходни катастрофални политики.

Надоместокот кој стечајните работници кој СДСМ им го ветува е мизерен и не може да се обезбеди основна егзистенција за живот.

Доаѓа денот кога овие политики на СДСМ ќе завршат, а  оваа влада на Зоран Заев ќе биде запаметена како неспособна Влада во историјата на Република Македонија.

По 12 Април следува обновата на Македонија, која ќе биде предводена од ВМРО-ДПМНЕ и ќе се залага да овозможи реални мерки за доброто на сите граѓани во Република Македонија.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...