Арсовски: На 12 април граѓаните нема да го подржат СДСМ и нивните катастрофални политики

Според портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, катастрофалната економска политика, руинираното правосудство како и се помасовното иселување на граѓаните од Република Македонија се доволна причина граѓаните на 12-ти април да не гласаат за актуелната влада на СДСМ и Зоран Заев.

-Време е да видите што се случува во Македонија, се е руинирано, економијата, правосудниот систем, граѓаните се повеќе се иселуваат и тоа ќе биде уште една причина за да изгубите, и порача Арсовски на пратеничката од СДСМ Снежана Калеска Ванчева, во вечерашната дебата во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат М.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...