Стаменковска до Владата: Граѓаните на село Раштак немаат цело лето вода за пиење

Пратеничката од редовите на ВМРО ДПМНЕ Невенка Стаменковска денеска имаше обраќање на собраниската седница каде кажа дека во 21 век граѓаните на село Раштак цело лето немаат вода за пиење.

– Граѓаните во село Раштак од минатата недела прво цело лето немаа вода за пиење воопшто а од минатата недела од чешмите во нивните домови течеше кал наместо вода потенцираше Стаменковска.

Таа упати апел до владата овој проект за се реализира колку што е можно побрзо бидејќи граѓаните постојано се жалат и нагласи дека власта воопшто нема слух за овие граѓани кои секојдневно се борат за да се снабдат со чиста вода за пиење.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...