Со испраќање на недовршени реченици во празни соопштенија, СДСМ ги потценува граѓаните и медиумите и покажува дека аболицираниот Заев нема што да каже

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Со испраќање на недовршени реченици во празни соопштенија, СДСМ ги потценува граѓаните и медиумите и покажува дека аболицираниот Заев нема што да каже. Лагите на измамникот Заев вчера ги прочита и баба Перса.

Македонската економија клекна на колена откако СДСМ дојде на власт.

СДСМ ветуваше капитални инвестиции, покачувања на плати и пензии, младински гаранции, а од сето тоа испорачаа само афери како што се „Рекет“, „Кеш“, криминални тендери.

Оваа криминална влада Република Македонија ја враќа во време на транзиција, кога граѓаните преку ноќ остануваше без работа.

Заев и неговата криминална банда ветуваа рекордни странски инвестиции во Република Македонија, но според податоците од третиот квартал, последни сме во регионот и во Европа.

Крајот на оваа криминална влада се ближи, крајот ќе им дојде на 12-ти април. На 12-ти април граѓаните ќе им порачаат „Збогум и никогаш повеќе“. И тогаш ќе започне обнова на Македонија заедно со ВМРО-ДПМНЕ, нова ера на реални и успешни мерки за доброто на државата и граѓаните.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....