Манојлоски до СДСМ: Освен „ЌЕ“ направиме и „ЌЕ БИДЕ“ ништо друго не сте реализирале

На денешната седница на Комисија за буџет и финансии се обрати пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Горан Манојлоски кој што посочи дека власта предводена од СДСМ освен еден булевар од пред 12 години друго ништо нема направено за граѓаните од Тетово и полошкиот регион.

На изборите ќе отидете во маало под улицата „Видое Смилевски-Бато“ да барате гласови како и секогаш, сигурно ќе отидете. И еве од тука ве охрабрувам да им објаснете зошто не е регулирано речното корито и зошто тие при секој дожд се плашат дека нивните домови ќе бидат поплавени, истакна Манојлоски пред пратениците на СДСМ.

Манојлоски додаде дека од аспект што има власта направено во Тетово е само еден булевар, кој што го има направено еден нивен сопартиец, и тоа е само што остана нешто со кое што може СДСМ да се пофали.

За целата македонска јавност да знае тој булевар е завршен пред повеќе од 12 години. Освен „ЌЕ“ направиме и „ЌЕ БИДЕ“ ништо друго не сте реализирале. Тетово е универзитетски град и Тетово заслужува многу повеќе грижа. Од тука ги повикувам сите пратеници што доаѓаат од 6-тата изборна единица да ги подржат сите амандмани кои што се донесуваат на тетовскиот односно на полошкиот регион на кој што се предложени со цел да се решат горливи проблеми на граѓаните кои што живеат во тој дел од Република Македонија, појасни Манојлоски.

Поврзани вести

Мицкоски: Владата одби да разговара за нашиот предлог за субвенција од 50% за трошоци на бруто плата, односно до 27 илјади денари по вработен, не е време за политика туку спасување на економијата

Интегрален текст од прес конференција на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Оваа вонредна...

Ја повикуваме Шекеринска јавно да ги објави исплатите од државниот трезор што се на име на министерство за одбрана и таму ќе видиме 1.4 милиони денари за патувања и ручеци за само 4 дена

Соопштение до јавноста, реакција на изјавата на Радмила Шекеринска Шекеринска освен тоа што во...

Советничка група на ВМРО ДПМНЕ:И профитерството на Петре се претера, скопјани му даваат повеќе од 100 евра само Шилегов да засука ракави и почне да работи

Соопштение до јавноста Почитувани, Најновата кампања на градоначалникот Шилегов е насловена „пратете фотографија од...

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....