Камчев до СДСМ: Нема што да очекуваме од вас бидејќи ништо не реализиравте до сега

На денешната седница на Комисија за финансирање и буџет, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓоко Камчев посочи дека власта предводена од СДСМ, и локална и централна, ништо не прават за доброто на граѓаните, за тоа се сведоци и граѓаните од Општина Валандово.

-Во новата програма на ВМРО-ДПМНЕ за изброите во април 2020 година сите проекти од амандманите ќе бидат ставени за да во наредните 4 години да бидат реализирани. Тоа ВМРО-ДПМНЕ во изминатиот период го покажа како се работи, појасни Камчев. Камчев додаде дека сите канализациони системи во Пирава, Јосифово се реализирани од локалната и државната власт предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Нема што да очекуваме од СДСМ, бидејќи како и обично ништо не прави за општината Валандово. И граѓаните се свесни за тоа. Но ние како пратеници имаме обврска да поднесуваме амандмани и да ги застапуваме интересите на граѓаните. Но и да бараме од владата реализација на проекти, нагласи Камчев.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...