Додека тендерите и аферите поминуваат неказнето, Заев невистинито се фали со зголемување на плати и пензии

Додека тендерите и аферите поминуваат неказнето, луѓето се иселуваат, Заев невистинито се фали со зголемување на плати и пензии кои во реалноста е кратење, продолжуваат да не задолжуваат со десетици, стотици милиони евра. Полека им ја одземаат иднината на сите наши граѓани, со секое ново задолжување, и тоа не се пари кои се трошат за нови инвестиции, туку за тековни трошења и сомнителни договори. И за сето ова е виновен Зоран Заев. И не заборавајте, додека ја занимаваат јавноста со разно разни лажни вести, измислени стапици, хибридни напади, владата продолжува да не задолжува.

 

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...