Трибина на ВМРО-ДПМНЕ, Стоп за семејното насилство

Во рамки на кампањата 16 дена активизам против насилството врз жените, Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ од Општинскиот комитет Гази Баба организираше едукативна трибина на тема: Стоп за семејното насилство. На трибината говореше Елена Димушевска, Извршен Директор на Националната мрежа против насилство врз жените и семејно насилство. Напиша на Фејсбук, Жаклина Пешевска од ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани вести

Стојаноска: Со серијата пропусти Филипче го загрозува здравјето на граѓаните, затоа ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе и кривична пријава до надлежното ЈО за загрозување на здравјето на граѓаните

Интегрален текст од прес конференција на Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ  Почитувани,...

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....