Ѓорѓиевски заедно со Ѓорчев, Лашкоска и Ристески во посета на најголемиот комитет во Прилеп

Орце Ѓорѓиевски од ВМРО-ДПМНЕ денеска заедно со Влатко Ѓорчев, Ана Лашкоска и Петар Ристески го посетија најголемиот комитет во Прилеп.

Денес заедно со Владимир Ѓорчев, Ане Лашкоска и Петар Ристески Претседател на ОК ВМРО-ДПМНЕ – Прилеп го посетивме МК Рид во Прилеп, најголемиот комитет во градот. Од Прилеп секогаш тргнувала победата, ќе тргне и сега. Тука пукна првата пушка 1941, тука народот беше масовно за Македонија 1991, тука ВМРО-ДПМНЕ секогаш силно победува. Прилеп е за промени. Тука оставштината на Пере Тошев, Ченто, Кузман Јосифоски – Питу, Блаже Конески и редица други е аманет за секој прилепчанец секогаш да биде на страната на Македонија. Овој пат Прилеп е за обнова. Обновата која доаѓа на 12 април ќе значи продолжување на сонот за подобра иднина. Сонот на илјадници македонци по 12 април ќе биде реалност. Македонија напредна. Македонија развиена. Македонија технолошки тигар на Балканот, стои во неговиот пост на Фејсбук.

 

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...