Костадин лажни вести Костадинов повторно лаже и манипулира

Соопштение до јавноста, реакција на фејсбук статусот на Костадин Костадинов

Костадин лажни вести Костадинов повторно лаже и манипулира. Претседателот Христијан Мицкоски бил стипендист на италијанската влада за време на магистратурата, а за време на докторирањето стипендист на Германија.

Претседателот Хрситијан Мицкоски никогаш не кажал дека магистрирал и докторирал во странство, туку дека бил стипендист на тие држави и дека во истите поминал дел од својот студиски период.

Костадин лажни вести Костадинов повторно е наместен од својата партија или свесно шири лажни вести како што ширеше лажни вести и за наводниот судир на интереси на претседателот Христијан Мицкоски во врска со негов удел во фирма уште пред да влезе во високата политика, лага која му беше демаскирана од ДКСК.

Костадинов лажеше тогаш. Костадинов лаже и сега. СДСМ само шири лажни вести, во паника од неминовниот изборен пораз на 12 април.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...