Трипуновски: Заев и власта денеска со фингираната кривична пријава против мене уште еднаш го покажаа своето деструктивно лице

Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ денеска сподели статус на својот Фејсбук профил во кој пишува дека денеска Заев го покажал своето деструктивно лице.

-Денеска Заев го покажа своето деструктивно лице. Власта поднесе фингирана кривична пријава, во која сум опфатен и јас, за периодот кога сум бил директор на Инспекторатот за земјоделие. Кривичната е крајно тенденциозна се темели на лаги и манипулации. Причината поради која сум опфатен во случајот е само поради мојот политички ангажман, и јавното посочување на криминалот и лошото владеење на Заев и фамилијата. Ниту ме плашите, ниту во иднина ќе ме уплашите. По 12 април паѓате. Доаѓа време за правда и одговорност за прогонот кој во континуитет го правите последните три години, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...