Трајановски до Шилегов: Ветивте дека ќе ја изградите универзалната, две години поминаа се уште ја немате почнато

Вечерва во емисијата „Само Вистина“ гостуваа Петре Шилегов и Коце Трајановски. Трајановски во текот на дебатата го потсети Шилегов дека има ветено дека ќе изгради универзална, но за жал поминаа две години, а се уште ја нема започнато.

Господине Шилегов, Вие сте градоначалник две години во изјавата пишувате дека само што ќе станам градоначалник ќе ја почнам универзалната сала. Имате готов проект кој што чини 17 милиони евра. И две години не го започнувате, истакна Трајановски.

Трајановски додаде дека на Шилегов му помина половина од мандатот, а се уште не е започната ветената универзална сала. А, велите универзалната сала, ќе ја вратиме на граѓаните.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...