Затуровска до Заев: Кога ќе сакате да избегнете некое прашање немојте вакви смешки да кажувате на граѓаните

Лилјана Затуровска денеска на седницата во Собрание посочи не се чуди зошто здравствениот систем ни е во колапс, дојде време Венко и Вице да разговараат на ручек за стратегии и политики во здравството.

-Тешко на нашата држава, кога министер за здравство на ручек со Вашиот брат Вице Заев разговара за политики и за идни чекори кои што треба да се преземат во здравство, истакна Затуровска.

Затуровска додаде дека  додека граѓаните се чудат зошто е ваков колапс во здравство се случува, Венко и Вице разговараат на ручек за политики и стратегии во здравството.

-До каде стигна нашата држава? Почитуван премиер, кога ќе сакате да избегнете некое прашање немојте вакви смешки да кажувате на граѓаните. Кажете за реалноста, за што се разговара, нагласи Затуровска.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...