Фактот дека СДСМ за три години на власт немаат сработено ништо не може со празни соопштенија да се покрие

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Фактот дека СДСМ за три години на власт немаат сработено ништо не може со празни соопштенија да се покрие.

Мандатот на Заев поминува, а 98% од проектите кои ги ветија во предизборната програма се нереализирани.

Ветувањето на Заев и неговата Влада дека ќе го пренаменат ТЕЦ Неготино и од него ќе направат енергетско земјоделски комбинат, е лага. Тоа не се случи.

Заев вети и изградба на хидроцентралите Чебрен и Галиште, но и тоа не се случи.

СДСМ вети примена на најсовремени еколошки стандарди во ТЕЦ Битола и ТЕЦ Осломеј. И од ова ветување нема ништо за овие три години.

Македонија требаше да се поврзе со националните гасоводи на Грција и Бугарија како дел од Трансадриатик цевководот, но и тоа остана во заборав од СДСМ.

Ветувањата во областа енергетика останаа само на хартија. Наместо инвестиции во енергетика, тие ги користеа за полнење на нивни џебови.

Крајот се ближи на СДСМ и Заев. Не може да се спасат со празни и лажни соопштенија. Казната ќе ја добијат на 12-ти април.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...