Филипче во стилот на својот шеф, премиерот Заев сега лаже за вакцините

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Синиша Стојаноски

Владата предводена од СДСМ само го засилува темпото и интензитетот на лагите. Лагите им се на најјако и сега за вакцинирање на населението против грип.

Министерот за здравство. Венко Филипче во стилот на својот шеф, премиерот Зоран Заев сега лаже за вакцините.

Денес му текна дека вакцинацијата против грип ќе стартува на 22 ноември, а до неодамна велеше ќе стартува на 5 ноември, за потоа да ќе каже доцни.

Ова е уште еден случај со  кој покажуваат дека местењето на тендери им е главна работа.

Распродажбата на здравството продолжува да им биде во фокус. Обидот за местење и туркање на нивните криминални тендери продолжува со стерилизацијата, изградбата на нов клинички центар.

Но, граѓаните многу добро гледаат што прават Заев и Филипче и ќе стават крај на нивното однесување.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...