Пешевска: Владата нема ни „р“ од реформи

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Жаклина Пешевска во емисијата „Топ Тема“ кажа дека владата нема „р“ од реформи и дека и после две години од кога се на власт немаат направено ниту една од реформите кои ги ветувале.

Таа кажа дека од како моменталното парламентарно мнозинство е во собранието навистина владее хаос. Пешевска додаде дека се закажуваат дури и по 13 активности во еден ден и дека таквата пракса не е добра заради тоа што се преклопуваат активностите и дека се намалува ефективноста на пратениците.

Пешевска кажа дека приоритетите изостануваат и дека тоа штети на целокупното работење.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...