Зоран Заев е најголемиот измамник во историјата на македонската политика

Соопштение до јавноста

Зоран Заев е најголемиот измамник во историјата на македонската политика.

Последна во низата измами е воведување на прогресивен данок и наводните големи придобивки од тоа. Вчера Заев призна дека и тоа лажел. После само неколкумесечна неуспешна примена го укинаа.

Заев и СДСМ тонат. Тие се синоним за лага.

Пред 4 години Заев ветуваше попис, попис нема.

Пред година ветуваа датум, датум нема.

Со години ветуваа чист воздух, чист воздух нема.

Пред избори ветуваа враќање на иселените од државата. Не само што не сторија ништо за да ги вратат, туку многу повеќе млади се иселуваат.

Кога создаваа влада ветуваа чесна работа, а гледаме криминал, корупција, рекет и Луј Витон чанти полни со милиони.

Ветуваа бројчаник за вратени пари, бројчаник нема.

Секоја политика на измамникот Заев доживува неуспех. Конечно од низата неуспеси на Заев последен и најважен за граѓаните ќе биде неговиот изборен пораз. Измамникот Заев заминува во историјата и тоа на нејзината срамна страна.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНE

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...