Комисија за економија на ВМРО-ДПМНЕ: Проблемот не е само во грешката на прогресивниот данок, проблемот е целата економска политика на Заев

Комисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку свој статус на Фејсбук пишува дека грешката не била само со воведување на прогресивното оданочување, туку имало многу поголем проблем.

-ПРОБЛЕМОТ НЕ Е САМО ВО ГРЕШКАТА СО ВОВЕДУВАЊЕ НА ПРОГРЕСИВНОТО ОДАНОЧУВАЊЕ!
МНОГУ ПОГОЛЕМ ПРОБЛЕМ Е ШТО ЦЕЛАТА ЕКОНОМСКА ПОЛИТИКА НА ЗАЕВ Е ПОГРЕШНА И ПОСЛЕДИЦИТЕ ЌЕ ГИ ТРПАТ СИТЕ ГРАЃАНИ!

Ако овој човек беше доблесен како што се обидува да се претстави во јавноста ќе признаеше дека целата економска политика на оваа Влада е погрешна и многу одамна ќе си дадеше оставка заради неспособноста да ја развива успешно економијата.
Наместо тоа, овој човек воден единствено од лукративни цели за крадење на државни пари со цел лично богатење се обидува со популистички политики да прикаже дека работи во интерес на граѓаните, стои во нивниот пост на Фејсбук.

 

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...