Јанушев:Заев наместо да ги засука ракавите и да сработи, тој и понатаму продолжува да ги лаже граѓаните

Доаѓале избори и модерно било да се протестира! Докторите се заканувале – изјави Заев по најавите од Независниот синдикат на Клинички центар за протести доколку не се исполни ветувањето за плата од 100.000 денари … а, истовремено истиот тој Заев ветуваше/лажеше. Штом доаѓаат избори модерно, а за него сосема нормално е да лаже.

Па, уште и додава “дај боже државата да има повеќе пари”!

Човек кој секогаш и во секоја прилика ја бара вината кај другите, а никако кај самиот себе … и се повикува на Господ за државата да имала повеќе пари, додека истиот тој Заев е премиер, наместо да ги засука ракавите и да сработи … народски кажано, за некои работи се вели “не треба молитва, туку мотика”!

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...