Власта предводена од  СДСМ не прави ништо добро за граѓаните

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Власта предводена од  СДСМ не прави ништо добро за граѓаните.

Ова ненародна власт не успеа да го реализира ниту ветениот грант за млади лица во вредност од 10.000 евра, а ги укина мерките за кредитирање на правни и физички лица и вработување на деца без родители и родителска грижа.

Со СДСМ и Заев, граѓаните осиромашуваат секојдневно.

Граѓаните уводоа дека економските политики на СДСМ се катастрофални и оваа власт врши целосна партизација во институциите.

Поради лошите политики на СДСМ, Република Македонија падна седум места на листата на „дуинг бизнис”.Младите во државата секојдневно  ја напуштаат земјата и заминуваат во странство.

Ова е уште еден доказ  дека оваа власта предводена од СДСМ  и Заев треба да си замине час поскоро.

Доаѓа обнова за Македонија, и вистинска грижа за  сите граѓани во државата.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...