Со СДСМ и Зоран Заев, Република Македонија осиромашува и се празни

Неспособната влада на СДСМ не успеа да го реализира ветениот грант за млади лица од 10.000 евра, а ги укина мерките за кредитирање на физички и правни лица и вработувањата за деца без родители и родителска грижа.

Со СДСМ и Зоран Заев, Република Македонија осиромашува и се празни.

Граѓаните живеат во беда и сиромаштија, а сведоци сме на  масовното иселување на млади луѓе кои поради негрижата од страна на СДСМ се принудени да ја напуштат земјата.

Граѓаните добро знаат дека економските политики на СДСМ се катастрофални. Граѓаните знаат дека СДСМ единствено врши партизација на институциите.

Поради катастрофалните политики на СДСМ, Македонија падна седум места на листата на „дуинг бизнис„. Тоа е доказ за корумпираноста и неработењето на оваа влада  на чело со Зоран Заев.

СДСМ и Заев мора да си заминат, многу брзо доаѓа обнова на Македонија и вистинска грижа за граѓаните.

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...