Саша Богдановиќ абер нема да ги реализира проектите за почист воздух во Центар

Интегрален текст од изјава за медиуми на Александар Кочев, претседател на УМС на OK ВМРО-ДПМНЕ Центар

Почитувани

Ова позади мене е уште еден успешен проект на градоначалникот Саша Богдановиќ. Вертикалното зеленило, кое го вети успешно се спроведува низ Центар и веќе центарци уште оваа зима ќе можат да ги почуствуваат придобивките и да дишат алпски воздух.

Сакаме да потенцираме дека вакви проекти се спроведуваат успешно и навремено  низ целата територија на Центар.

Почитувани,

Со ваква успешна работа градоначалникот Богдановиќ покажува дека е на “Прав Пат” во неговите ветувања кон центарци.

Сакаме да го охрабриме и во иднина да продолжи “успешно” да ги исполни сите ветувања кои им ги даде на центарци.

Oвa ветувaње и уште десетици други, грaдoнaчaлникoт немa aбер дa ги реaлизирa. Немa зелени фaсaди. Вo пресрет ни дoaѓa зимaтa и зaгaдувaњетo. Ништo oд ветенoтo вo oвaa oблaст не е реализирано, а грaѓaните нa Центaр зa жaл пaк ќе дишaт зaгaден вoздух и oтрoвни лaги oд СДСМ.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...