Патот по кој Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна

Патот по кој Зоран Заев и СДСМ ја водат македонската економија и држава завршува во бездна. Криминалната банда стационирана на Илинденска б.б. на чело со аболицираниот Заев ја опустоши македонската економија, а граѓаните ги доведе до просјачки стап.

Розевите очила на власта веќе не може да ја покријат суровата реалност во која повеќе од половина милион граѓани на Република Македонија живеат во сиромаштија. Сега власта се соочува со последиците, огромно незадоволство на граѓаните кои ќе ја казнат на предвремените парламентарни избори.

Неспособноста на криминално рекетарската банда на власт ја чувствува и бизнис секторот. Откако германските бизнисмени македонската Влада ја оценија со нула, катастрофалните економски политики ги нотира и Светската Банка.  Според извештајот на Светска Банка насловен како „Дуинг бизнис“ , годината која Заев ја прогласи како економска впрочем е фијаско, па така нашата држава бележи назадување кое резултираше со пад од 7 места на ценетата листа.

Катастрофална е и реализацијата на капиталните инвестиции која според последниот извештај за реализација на буџетот заклучно со септември 2019-тата година е нешто повеќе од 8.5 милијарди денари, односно поразителни 32.3 проценти од тоа што било планирано на почетокот на годината.

Македонија тоне на секое поле. На поразите и понижувањата кои Зоран Заев им ги сервира на македонските граѓани нема крај. Никој повеќе не му верува на Зоран Заев и неговата криминална банда. Неговата политички кариера завршува на 12 април. Граѓаните ќе изберат обнова на Македонија наместо арамиска влада на чело со аболицираниот Заев

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНE

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...