Јанушев: И покрај тоа што слуги на Заев се обидуваат да и наштетат на партијата, ВМРО-ДПМНЕ е силно и моќно како и секогаш

-Сме имале многу примери во минатото каде што од различни мотиви одредени структури и луѓе и поединци се обидувале да наштетат на ВМРО-ДПМНЕ. Но, ВМРО-ДПМНЕ е толку големо толку моќно и толку силно што никогаш не успеал да наштети, изјави генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор јанушев во емисијата „360 степени” на Алсат телевизија.

На прашање има ли индикации дека може да се изроди нов политички субјект во пресрет на овие парламентарни избори, тој посочи дека секогаш ќе може да се најде некој слуга на Заев кој што од одредени мотиви веројатно би се нафатил и обиде да наштети на ВМРО-ДПМНЕ.

-Меѓутоа, ние апсолутно сме убедени во тоа кој сме што сме и што преставуваме, така да воопшто не обрнуваме внимание, рече Јанушев.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...