УМС секогаш била авангарда и мора да продолжи да биде основниот двигател на Република Македонија

Ја имав честа да ја отворам традиционалната ораторска вечер „Петар Поп Арсов“ во Велес во организација на УМС. УМС секогаш била авангарда и мора да продолжи да биде основниот двигател на Република Македонија.

Мандатот на Заев е многу пократок од тоа што тие планираа. Тоа е таа така затоа што изврши национално предавство, затоа што економски ја опустоши Македонија, затоа што ја продаде историјата, воведе двојазичност. Тоа е причината затоа што Зоран Заев завршува на најтемните страници на историјата.

Ова нема да е лесна битка, битка во која што сечиј ангажман е потребен. Потребни сте сите вие. Победата мора да биде силна и мора да биде голема за никој да нема дилема во формирањето на новата Влада предводена од ВМРО-ДПМНЕ.Бидете бунтовни, бидете критични, критикувајте не секогаш кога треба и заеднички ќе ја извадиме Македонија на прав пат!

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...