Пинокио Заев ги излажа скопјани и граѓаните на цела Македонија

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Каја Шукова

Пинокио Заев ги излажа скопјани и граѓаните на цела Македонија. Пинокио Заев на цел глас од Аеродром ветуваше чист воздух за Скопје. Две години откако Заев ветуваше, Скопје во зима го дише најзагадениот воздух во Европа.

Три години откако Заев е на власт, а две години откако СДСМ ја има целосната контрола во општините нема ниту една мерка за подобрување на квалитетот на воздухот.

Иде зима и граѓаните и сами ќе видат дека квалитет на воздух не само што нема да биде подобро, туку ќе биде и полошо, поради тоа што Зоран Заев ништо не направи за негово подобрување.

На граѓаните им е преку глава од популистички мекри кои не го решаваат проблемот, туку служат само за собирање  на ситни политички поени.

Граѓаните го препознаа лицемерниот однос на СДСМ и затоа ќе ја испратат партијата во опозиција на следните предвремени парламентарни избори.

Поврзани вести

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...