Мицкоски:Заев самиот си кажа дека имало провладин медиум кој бил воден од рекетари кои ги гледаме со торби со пари

Премиерот Зоран Заев на една изјава вели дека провладиниот тогаш се уште жив 1ТВ кој што беше некако поврзан со осомничениот за сторен криминал Бојан Јовановски самиот тој го кажувал тоа, не го кажувам јас. И сега тој истиот го гледаме со куфер Луј Витон во рацете  и тој заедно со него како вршел изнуди и рекетирање на бизнисмени во државата, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во гостување на емисијата на порталот Слободен Печат.

Мицкоски потенцирашедека криминалниот октопод не завршува до првоосомничениот во случајот Рекет.

И вие сега сакате да ми кажете дека криминалниот октопод завршува до Бојан Јовановски? Не, посочи Мицкоски и додаде дека изјавувајќи дека институциите треба да се насочат кон целосно откривање на главата на октоподот, бидејќи додека тоа не го правиме тогаш Македонија ќе биде само во чекалната на Европската Унија

Се додека ние не бидеме самите свесни дека треба на октоподот во глава да му се насочиме, ние до тогаш ќе седиме и ќе си бидеме во чекалната, кажа Мицкоски.

Поврзани вести

Николовска: Третата фирма која добила лиценца за марихуана е во сопственост на Митра Лазарова, мајка на близок до власта и сопственик на НИКОБ обезбедување Кирил Лазаров

Интегрален текст од прес конференција на Ружица Николовска Почитувани, Случајот “Канабис-милионите на Заев” зема...

Стаменковска-Стојковски до Манчевски: Вашиот страв и паника е очигледен и тоа нема да ме спречи да се обидам да ги заштитам институциите

Дамјан Манчевски денеска обвини дека министерката Невенка Стаменковска-Стојковски покажува елементарно непознавање на нејзините надлежности....

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...